Fakture koje se mogu uvoziti u knjigovodstvo moraju biti preuzete sa portala u programu eFaktura. Na glavnoj liniji menija Nabavka – Ulazna dokumenta → Preuzimanje ulaznih faktura izaberite datum ili period preuzimanja.
Potom otvoriti Softek knjigovodstvo i pronaći vrstu dokumenta (Primljen račun za trošak, robu, materijal…). Na prvom tab-u videćemo dugme Uvoz eFaktura način uvoza, odnosno da li želimo više faktura odjednom ili uvoz pojedinačne fakture.
Prva opcija za uvoz jeste Import fakture sa unosom njenog broja dokumenta. Otvoriće se mali prozor u kom je potrebno uneti tačan broj fakture. Program importuje datu fakturu sa svim podacima. Korisnik treba da odabere konto troška/robe/materijala koji odgovara toj nabavci.
Stavke računa, pored osnovnih podataka o količini i vrednostima nabavljenog artikla, imaju posebno dodate tabele u kojima se vidi opis stavke sa eFakture, kao i šifra koju je dobavljač naveo u svojoj fakturi.
Sledeća opcija u listi je Izbor računa iz liste, gde korisnik ima uvid u sve fakture koje su primljene preko SEF portala i ima mogućnost da bira koju želi da importuje u program.
Naredna opcija uvoza nudi mogućnost Importa svih primljenih faktura u određenom periodu za istog Dobavljača. Uneti period, posle čega su fakture automatski uvezene.